Aparat słuchowy

Innowacje

Niektóre organizacje non-profit, udzielają pomocy finansowej przy zakupie aparatu słuchowego, podczas gdy inne oferują pomoc w zdobyciu używanych lub odnowionych urządzeń. Informacji na temat dofinansowań można z pewnością zasięgnąć od lekarza specjalistycznego. Warto także skontaktować się z Centrum Pomocy dla osób z Ubytkiem Słuchu.

Jakie badania są wykonywane przed podjęciem decyzji o konieczności zainstalowania aparatu słuchowego?

Naukowcy szukają sposobów na zastosowanie nowych strategii przetwarzania sygnału do projektowania aparatów słuchowych. Przetwarzanie sygnału jest metodą stosowaną do przetwarzania normalnych fal dźwiękowych we wzmocniony dźwięk, co jest najlepszą z możliwych dróg dopasowania do dźwięków słyszanych przez użytkowników aparatów słuchowych. Naukowcy finansowani przez NIDCD także zastanawiają się jak aparat słuchowy może poprawić sygnały mowy, aby zwiększyć możliwość zrozumienia odbieranych dźwięków.

Ponadto, naukowcy badają wykorzystanie technologii komputerowej do projektowania i produkcji lepszego modelu aparatu słuchowego.

Badacze także szukają sposobów na poprawę transmisji dźwięku i redukcję zakłóceń hałasu. Dodatkowe badania koncentrują się na poszukiwaniu najlepszych sposobów, aby wybrać i dopasować aparat słuchowy do dzieci i innych grup, których zdolność słyszenia jest trudna do sprawdzenia.

Innym obiecującym celem badań jest wykorzystanie wniosków płynących z modeli zwierzęcych do projektowania lepszych mikrofonów aparatów słuchowych. Wspierani przez NIDCD naukowcy badają małą muchę Ormia ochracea ponieważ jej konstrukcja ucha pozwala łatwo określić źródło dźwięku. Naukowcy wykorzystują struktury ucha muchy jako modelu do projektowania miniaturowych mikrofonów kierunkowych aparatów słuchowych. Te mikrofony mają za zadanie wzmocnić dźwięk pochodzący z określonego kierunku (zwykle jest to kierunek, gdzie skierowana jest twarz odbiorcy dźwięku), ale nie dźwięki, które docierają z innych kierunków. Mikrofony kierunkowe są ogromną nadzieją dla ułatwienia ludziom słyszenia jednej rozmowy zamiast masy innych dźwięków, nawet wtedy, gdy pacjent otoczony jest przez duża liczę konwersujących osób.

Nasza strona poświęcona jest tematyce aparatów słuchowych, warto wszystkie zakładki, a bez wątpienia znajdą Państwo odpowiedzi na dręczące pytania.

«1 ... 678 9