Aparat słuchowy

Budowa

Aparaty słuchowe są zasilanym przez baterie elektronicznym urządzeniem, które sprawiają, że ​​słuchanie staje się łatwiejsze dla osób niedosłyszących. Aparaty słuchowe składają się z mikrofonu, wzmacniacza i odbiornika. Mikrofon odbiera dźwięki ze środowiska i zamienia je na sygnały elektryczne. Wzmacniacz selektywnie wzmacnia akustyczne sygnały elektroniczne. Odbiornik jest bardzo małym głośnikiem, który zmienia sygnały elektryczne z powrotem na dźwięki i dostarcza je do ucha.

Technologia aparatów słuchowych z każdym rokiem staje się coraz nowocześniejsza. Jest to spowodowane dużo ilością innowacji.

Współczesne cyfrowe aparaty słuchowe wzmacniają delikatne dźwięki, aby były słyszalne w taki sposób w jaki działały aparaty słuchowe z przeszłości, jednakże dzisiejsze urządzenia są w stanie zapewnić wiele korzyści względem starszych modeli. Te ulepszenia obejmują funkcje, które chronią uszy przed pojawienie się nagłych, zbyt głośnych dźwięków, które mogą trwale uszkodzić słuch. Takie jak na przykład trzaskanie drzwi czy upadek dużych przedmiotów na ziemię. Nowoczesne aparaty słuchowe same dostosowują głośność odbieranych z otoczenia dźwięków oraz co najważniejsze z całości odcieranych szumów stara się rozpoznać mowę.

Aparaty słuchowe to niesamowite małe urządzenia, które mogą świat osoby niedosłyszącej.

Wszystkie aparaty słuchowe zawierają te same elementy do przenoszenia dźwięków z otoczenia do ucha. Jednak aparaty słuchowe występują w wielu wersjach, które różnią się wielkością i sposobem jakim są umieszczane na czy wewnątrz ucha. Niektóre z nich są na tyle małe, aby zmieścić się wewnątrz kanału słuchowego, co czyni je niemal niewidocznymi. Inne umieszcza się w uchu tylko częściowo. Generalnie, im mniejszy aparat, tym słabsza jest jego moc, i krótszy jest jego czas pracy, a ponadto zapłacimy za niego więcej.