Aparat słuchowy

Kompatybilność aparatu słuchowego z telefonem

Znaki na stacjach kolejowych w niektórych krajach, wyjaśniają, że system ogłaszania rozkładów środków transportu publicznego używa pętlę indukcyjną audio. Dzięki czemu użytkownicy aparatów słuchowych mogą użyć Telecoil, aby przełączyć się i słyszeć komunikaty bezpośrednio przez ich odbiornik słuchowy.

Aparat słuchowy i telefon są kompatybilne wtedy, gdy można je ze sobą połączyć, w wyniku czego powstaje jasny, łatwy do zrozumienia dźwięk. Termin "zgodność" (kompatybilność) jest stosowany do wszystkich trzech typów telefonów (przewodowe, telefony bezprzewodowe, telefony komórkowe). Istnieją dwa sposoby, które umożliwiają łączność telefonów z aparatem słuchowym:

Akustycznie: dźwięk z głośnika telefonu jest odbierany przez mikrofon aparatu słuchowego

Elektromagnetycznie: sygnał wewnątrz głośnika telefonu jest odbierany przez specjalny przewód, znajdujący się wewnątrz aparatu słuchowego.

Tryb elektromagnetyczny (telecoil) jest zazwyczaj bardziej efektywny względem metody akustycznej.

W głównej mierze spowodowane jest to tym, że mikrofon jest automatycznie wyłączany, gdy aparat działa w trybie cewkowym, więc hałas z zewnątrz nie jest wzmacniany. Od czasu, gdy możliwe jest elektroniczne połączenie aparatu z telefonem, uzyskiwany dźwięk jest znacznie czystszy, a ilość zakłóceń znacznie mniejsza. Ale żeby to zadziałało, telefon musi być kompatybilny z aparatami słuchowymi. Od strony technicznej, głośnik telefonu musi mieć cewkę która generuje stosunkowo silne pole elektromagnetyczne. Słuchawki z silnymi cewkami są jednak droższe i wymagają więcej energii niż te malutkie, używane w wielu nowoczesnych telefonach, telefony z mniejszymi słuchawkami o niskiej mocy nie mogą łączyć się elektromagnetycznie z cewką telefoniczną w aparacie słuchowym, więc aparat musi następnie przejść do trybu akustycznego.

Ponadto, wiele telefonów komórkowych emituje zbyt wysoki poziom zakłóceń elektromagnetycznych, które tworzą słyszalny aparacie słuchowym dźwięk, gdy jest używana cewka. Rozwiązaniem, które rozwiązuje ten problem w przypadku wielu telefonów komórkowych jest podłączenie przewodowego (nie Bluetooth) zestawu słuchawkowego do telefonu komórkowego. Przy czym zestaw słuchawkowy musi być umieszczony w pobliżu aparatu słuchowego.

«1 2 345 ... 9»