Zapalenie spojówek

Udaj się do lekarza, jeśli objawy się zmieniają, nie ustąpiły w ciągu kilku dni, lub, jeśli obawiasz się, że masz coś innego niż wspólne zapalenie spojówek. W szczególności pilnie skontaktować się z lekarzem, jeśli: rozwija się znaczny ból oczu; pojawi się światłowstręt; Plamy lub pęcherze rozwijają się na skórze, obok oka; Twoja wizja staje się zagrożona; u noworodka rozwija zapalenie spojówek.

Większość zakażeń spojówki nie są poważne, nie szkodzą oku i jasne w ciągu kilku dni. Jednak niektóre infekcje, takie jak opryszczka i chlamydia utrzymują się dłużej niż zwykle, są bardziej poważne i wymagają specjalnego traktowania. Większość poważne infekcje oka powoduje znacznego bólu i wielu również wpływ na widzenie. Niektóre inne warunki, w tym alergicznego zapalenia spojówek może wydawać się podobne do zakaźnego zapalenia spojówek początkowo. To sprawia, że ​​ szczególnie ważne jest, aby cofnąć się do lekarza, jeśli sytuacja się pogorszy lub jeśli nie rozstrzygać, jak oczekiwano.

Zapalenie spojówek jest częstym schorzeniem oczu na całym świecie. Powoduje stan zapalny (obrzęk) spojówki-cienkiej warstwy wyściełającej wnętrze powieki i obejmuje białą część oka. Choroba jest często nazywany "różowe oko" lub "czerwone oczy", ponieważ może spowodować, że białko oka zmienia kolor na różowym lub czerwonym. Najczęstszymi przyczynami są wirusy, bakterie i alergeny.

Ale są też inne przyczyny, w tym chemikalia, grzyby, niektóre choroby i noszenie soczewek kontaktowych (zwłaszcza przez noc).Spojówki może również stać się podrażniona przez ciała obce w oku i zanieczyszczeniem powietrza wewnątrz i na zewnątrz spowodowane, na przykład, przez oparów chemicznych, oparów, dymu i pyłu.

Wirusowe zapalenie spojówek jest spowodowana zakażeniem wirusem oka. Może to być spowodowane przez kilka różnych wirusów, z których wiele może być związane z zakażeniem górnych dróg oddechowych, albo na zimno, ból gardła. Zazwyczaj rozpoczyna się w jednym okiem i może prowadzić do drugiego oka w ciągu kilku dni, łatwo i szybko rozprzestrzenia się między ludźmi i może spowodować epidemie. Zazwyczaj łagodne i zazwyczaj ustępują po 7-14 dniach bez leczenia i ustępuje bez żadnych skutków długoterminowych. W niektórych przypadkach może to potrwać 2-3 tygodnie lub więcej za wirusowe zapalenie spojówek, aby całkowicie wyjaśnić, w zależności od tego, czy komplikacji.

Bakteryjne zapalenie jest spowodowane zakażeniem oka pewnych bakterii. Zazwyczaj rozpoczyna się w jednym oku i może czasami przejść do drugiego oka. Są zazwyczaj łagodne i może trwać nawet tylko 2-3 dni lub do 2-3 tygodni. Wiele przypadków poprawy w 2-5 dni bez leczenia. Jednakże miejscowe antybiotyki są często przepisywane do leczenia zakażenia.

Alergiczne zapalenie jest spowodowane reakcją organizmu na niektóre substancje, na które jest uczulony, takie jak pyłki z drzew, roślin, traw i chwastów; Roztocza kurzu; pleśniom; sierść ze zwierząt; soczewki kontaktowe i rozwiązanie obiektyw; i kosmetyki. alergiczne zapalenie spojówek występuje często u osób z innych stanów alergicznych, takich jak katar sienny, astma i wyprysk. Zwykle występuje w obu oczach. Występuje sezonowo, kiedy alergeny, takie jak liczby pyłków jest wysokie. Czy występują przez cały rok ze względu na alergeny, takie jak roztocza i sierść zwierząt, może spowodować, u niektórych osób, z narażenia na niektórych leków i kosmetyków. Czyści się raz alergen lub drażniące usuwa lub po leczeniu leków na alergie. Może wystąpić, gdy soczewki kontaktowe są noszone zbyt długo lub nie odpowiednio oczyszczone. 

«12 3 456 ... 8»