Zaćma

Są to dystrofia miotoniczna galaktozemię, homocystynurii chorobę Wilsona i zespołu Downa, a także wiele innych. Wrodzone zakażenia herpes simplex, różyczka, toksoplazmoza, kiła, choroby cytomegalic integracji może również powodować zaćmy. Istnieje wiele leków, które, gdy brane przez dłuższy okres czasu mogą spowodować katarakty uboczne. Najbardziej rozpowszechnione są doustne kortykosteroidy, takie jak prednizon, które są stosowane do różnych stanów medycznych. Termin "wrodzona katarakta" jest używany, gdy dziecko rodzi się z każdym zmętnienie soczewki. To może być obecny w jednym lub obydwu oczach, być nieruchome lub być stopniowa. Przyczyny to choroby genetyczne czy wewnątrzmacicznego zaburzenia rozwojowe, zarówno często związane z innymi fizycznych zaburzeń dziecka. Atopowe zapalenie skóry, inne z chorób skóry i błon śluzowych, niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy wiąże się z początkowym rozwojem katarakty.

Zaawansowany wiek jest czynnikiem ryzyka dla rozwoju zaćmy. Historia rodziny na początku rozwoju choroby, obecności cukrzycy, palenia tytoniu i długotrwałego narażenia na światło słoneczne są również czynniki ryzyka.

Może nie zauważyć żadnych objawów z wczesną kataraktą. Gdy choroba staje się coraz bardziej zaawansowana, spada jasność widzenia, nie jest w pełni skorygowany w okularach, to zauważyłem. Jest utrata czułości kontrastu, tak aby cienie i widzenie kolorów są mniej żywe. Niepokojące odbicia może być oznaczone jako światło do oka rozproszonego przez katarakta. Obwódki można zaobserwować wokół światła. Noktowizor zostaną zmniejszone. W niektórych typów zaćmy, podwójne widzenie można zauważyć w chorego oka. Niektórzy pacjenci pamiętać, że wymagają one częstych zmian w swoich okularów lub soczewek kontaktowych recept i mogą być świadomi, że ich blisko wzrok, poprawia się ich odległość wzroku spada. Zaćma nie rutynowo powoduje dyskomfort lub ból w oku lub zmienia wygląd zewnętrzny oka. Członkowie rodziny osoby dotkniętej chorobą w obu oczach mogą zauważyć, że on lub ona wydaje się nie być jak wcześniej zobaczyć. Z badania lekarza wychodzi, że pojawiło się zmniejszenie ostrości widzenia w chorego oka lub oczach. To interaktywne strat nie jest całkowicie rozwiązany przez zmianę okularów. Soczewka oka może być łatwo zbadane przez okulisty i zmiany charakterystyki soczewek zaćmy może być w rzeczywistości widać stosując lampę szczelinową, która jest urządzenie oświetlające i powiększaniu stosować bezboleśnie zbadanie struktury w przedniej części oka włącznie z soczewką. 

«12 3 456 ... 8»