Zaćma

Zaćma może być sklasyfikowana według anatomicznego miejsca wewnątrz soczewki, stopień zmętnienia soczewki, lub o przyczyny. Soczewka oka ludzkiego jest ukształtowana podobnie do cukierków M & M. Ma przednią (przednią) częścią i tylną (posterior) część. Środkowa część soczewki zwana jądrem soczewki i część zewnętrzna jest nazywany kapsułką soczewek. Między wewnętrzną i zewnętrzną częścią jądra kapsułki część soczewki zwane cortex. Zmętnienie soczewki może mieć miejsce tylko w jądrze, w którym to przypadku stosuje się określenie "Zaćma jądrowa" lub "rozsiane jądrowy". Jeśli występuje zmętnienie tylko kory soczewki, choroba jest określana jako "korowa." Jeśli utrata przezroczystości soczewki jest głównie w kapsułce jest używany termin "podtorebkowa". Lokalizacja zmętnienia może być również określona jako przedniej lub tylnej, centralny lub obwodowy. Często zmętnienie soczewki może mieć wpływ na wiele części soczewki. Najczęstszym typem katarakty, która jest związana z wiekiem jest czasami określany jako "starczej katarakty".

Każdy stopień utraty prawidłowej przejrzystości soczewki to katarakta. Więcej zachmurzenie, obiektyw bardziej zaawansowany stopień. Choroba może być łagodna, umiarkowana lub ciężka. Może to być na początku lub zaawansowanym. Jeśli obiektyw jest całkowicie nieprzezroczysta jest określany jako "dojrzały". Większość dojrzałych katarakt jest w kolorze białym.

Soczewka składa się głównie z wody i protein. Białko rozmieszczone w specyficzny sposób, który utrzymuje soczewki przezroczyste i pozwala na przechodzenie światła, że koncentrują się wyraźnego obrazu na powierzchni siatkówki. Z wiekiem, niektóre białka mogą skupiać i zacząć chmurka małą powierzchnię soczewki. To jest nasze zrozumienie przyczyny wystąpienia tej choroby związanej z wiekiem. Istnieje wiele przyczyn katarakty związanych z wiekiem lub wtórną odmianą. Katarakty wtórne są wynikiem podobnymi zmianami białka soczewki, również dając w wyniku ostrości widzenia lub utraty wzroku. Tępy lub penetrujący uraz oka może powodować chorobę wtórną, albo bezpośrednio po urazie lub kilku tygodni do kilku lat. Choroba po kontuzji może nie pojawić, a następnie zwiększenie gęstości (stacjonarna) lub mieć charakter progresywny. Chirurgii oka na innych warunkach może również powodować zaćmę. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie jonizujące (X-Ray), promieniowanie podczerwone (jak w szklanych dmuchawy) lub promieniowanie ultrafioletowe powoduje zaćmy wtórnej. Cukrzyca wiąże się z rozwojem odmian wtórnych. Choroba zapalna oka, takie jak zapalenie tęczówki i zapalenie błony naczyniowej oka mogą powodować lub przyspieszać rozwój katarakty w chorym oku. Istnieje wiele chorób genetycznych, które są związane z rozwojem zaćm wtórnych.

«1 2 345 ... 8»