Szkarlatyna

Szkarlatyna to ostra choroba zakaźna charakteryzująca się gorączką, typową wysypką rozprzestrzeniającą się na całym ciele, jest spowodowana bakteriami grupy A.

Szkarlatyna jest chorobą zakaźną, spowodowana bakteriami paciorkowca, charakteryzuje się bólem gardła, gorączka oraz wysypką na całym ciele.

Szkarlatyna jest bardzo zaraźliwa i rozprzestrzenia się przez kichanie, kaszel lub poprzez bezpośredni kontakt, dotyka głównie dzieci w wieku przedszkolnym.

Szkarlatyna jest spowodowana przez bakterie paciorkowca grupy A bardzo toksyczne drobnoustroje, które mogą powodować anginę, rany lub infekcje skóry oraz zapalenie płuc i poważne infekcje nerek.

Ostra choroba zakaźna spowodowana przez paciorkowca, występuje głównie u dzieci i charakteryzuje się wysypką i wysoką gorączką.

Szkarlatyna jest chorobą wywołaną przez wirus z grupy A bakterii Streptococcus, występuje głównie u dzieci w wieku od 2 do 8 lat.

Szkarlatyna to choroba zakaźna wywołana przez paciorkowca, która objawia się w sposób nagły i niespodziewany.

Szkarlatyna to dziecięca choroba zakaźna, najczęściej występuje w porze jesiennej i zimowej, zwłaszcza kiedy poziom wilgotności powietrza jest wysoki.

Szkarlatyna, jest chorobą zakaźną z charakterystyczną wysypką, która występuje najczęściej u dzieci w wieku przedszkolnym.

Szkarlatyna to rzadka, ale poważna choroba, która może prowadzić do groźnych powikłań, zwykle występuje u dzieci w wieku od 2 do 8 lat.

Szkarlatyna może powodować poważne powikłania pod postacią tzw. gorączki reumatycznej (zapalenie mięśnia sercowego i stawów), zapalenia nerek lub ropni około migdałkowych.

«1 ... 101112 13