Miastenia

powikłania

Miastenia jest przewlekłą chorobą, która powoduje, że mięśnie się męczą i osłabiają łatwo. Na przykład, jeśli masz miastenię, można zauważyć, że w trakcie posiłku, mięśnie szczęki stają się zmęczeni i słabi, zakłóca zdolność do gryzienia jedzenia. Po spoczął na chwilę, mięśnie mogą stać się znowu silne, co pozwala na wznowienie odżywiania. Choroba powiększa słabość mięśni, nasila się i poprawia, jest to znakiem rozpoznawczym. Tam zazwyczaj są okresy, kiedy można zauważyć więcej objawów (zwane zaostrzenie), przeplatane okresami, kiedy objawy zmniejszają lub znikają (remisji). Choroba najczęściej dotyka mięśnie, które kontrolują ruch oczu i powiek, więc pierwsze objawy jakie można zauważyć to opadanie powieki i / lub niewyraźne widzenie. Miastenia wpływa na wiele grup mięśni w całym organizmie. Inne grupy mięśni, które są wspólnie dotknięte mogą utrudnić Ci żucie, połykanie, uśmiech, wzruszanie ramionami, podniesienie ręki w górę, chwytanie lub chodzenie po schodach. Kiedy mięśnie są niezbędne do oddychania wpływa, pacjent mówi się w miastenicznego kryzysu. Jest to sytuacja zagrażająca życiu.

Powikłania miastenii są uleczalne, ale niektóre z nich mogą stanowić zagrożenie dla życia.

Kryzys miasteniczny

Jest on chorobą zagrażającą życiu, która pojawia się, gdy mięśnie kontrolujące oddychanie stają się zbyt słabe, aby wykonywać swoją pracę. Leczenie w nagłych przypadkach jest konieczne, aby zapewnić pomoc mechaniczną z oddychaniem. Leki i terapie filtrowania krwi, aby pomóc ludziom ponownie oddychać samodzielnie.

Guzy grasicy

Około 15 procent osób z miastenią ma nowotwór w ich grasicy, gruczoł pod mostkiem, który jest związany z systemem odpornościowym. Większość z tych nowotworów, zwanych grasiczaki nie są nowotworowe (złośliwe).

Inne zaburzenia

Osoby z miastenią są bardziej narażone na następujące warunki: Niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Tarczyca, która jest w szyi, wydziela hormony, które regulują metabolizm; Nadczynność tarczycy może powodować trudności czynienia z wysoką temperaturą, utrata masy ciała i innych kwestii; Autoimmunologicznych. Osoby z miastenii może być większe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń. 

«1 ... 456 7