Miastenia

na czym polega

Miastenię  charakteryzuje osłabienie i szybkie zmęczenie któregoś z mięśni w ramach swojej dobrowolnej kontroli. Miastenia jest spowodowana przez awarię w normalnej komunikacji między nerwami i mięśniami. Nie ma lekarstwa na chorobę, ale leczenie może pomóc złagodzić objawy przedmiotowe i podmiotowe, takie jak osłabienie mięśni ramion lub nóg, podwójne widzenie, opadanie powiek i trudności z mową, żuciem, połykaniem i oddychaniem. Choć choroba może mieć wpływ na ludzi w każdym wieku, jest bardziej powszechna u kobiet w wieku poniżej 40 i mężczyzn w wieku powyżej 60 lat. W celu zdiagnozowania choroby, lekarz będzie sprawdzać objawy i historię choroby i przeprowadzać badania przedmiotowe. Lekarz może przeprowadzić kilka testów, w tym: badanie neurologiczne.

Lekarz może sprawdzić neurologiczne zdrowie poprzez testowanie: refleksu, siły mięśni, napięcia mięśni, zmysły dotyku i wzroku, koordynację. Badania w celu potwierdzenia diagnozy mogą obejmować:

Test edrofonium

Wstrzyknięcie chlorku Edrofonium (Tensilon) może spowodować nagłą, choć tymczasową poprawę w sile mięśni. Wskazuje to, że możesz mieć miastenię.

Test opakowanie lodów

Jeśli masz opadające powieki, lekarz może przeprowadzić test na lodzie. W tym badaniu, lekarz kładzie torbę wypełnioną lodem na powiece. Po dwóch minutach, lekarz usuwa worek i analizuje opadające powieki na oznaki poprawy. Lekarze mogą przeprowadzić ten test, zamiast testu Edrofonium.

Analiza krwi

Badanie krwi może wykazać obecność nieprawidłowych przeciwciał zakłócające receptorów, gdzie impulsy nerwowe sygnalizują swoje mięśnie, aby przenieść.

Stymulacja nerwów

W tym badaniu przewodzenia nerwów, lekarze podłączyć elektrody do skóry przez mięśnie do badania. Lekarze wysłać małe impulsy prądu przez elektrody do pomiaru zdolności do nerw wysyła sygnał do mięśni. Zdiagnozować miastenię, lekarze będą testować nerwu wiele razy, aby sprawdzić, czy jego zdolność do wysyłania sygnałów pogarsza się ze zmęczenia.

Elektromiografii pojedynczego włókna (EMG)

Elektromiografii (EMG) mierzy aktywność elektryczną podróży między mózgu i mięśnia. Polega ona na włożenie cienkiej elektrody z drutu przez skórę i do mięśnia. W EMG pojedynczego włókna, lekarze testować pojedyncze włókno mięśniowe. Większość ludzi to badanie było niewygodne.

Skany obrazowania

Lekarz może zlecić tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny, aby sprawdzić, czy nie ma guza lub innych nieprawidłowości w grasicy.

Badania czynnościowe płuc

Lekarz może przeprowadzić badania czynności płuc w celu oceny, czy stan ma wpływ na oddychanie.