Astma

Hipoteza higieny

Badacze mają teorię, choroby nazywa się hipotezą higieny. Wierzą, że nasz styl życia-Zachodniej z jej uwzględnieniem higieny i warunków sanitarnych, doprowadziło do zmian w naszych warunkach życia i ogólnego spadku infekcji we wczesnym dzieciństwie. Wiele małych dzieci nie mają już tych samych rodzajów ekspozycji i zakażeń środowiskowych dzieci w przeszłości. W Stanach Zjednoczonych ponad 25 milionów osób, są znane z astmą. Około 7 milionów z tych osób to dzieci. Małe dzieci często mają infekcje i świsty oddechowe oraz niektóre inne czynniki ryzyka, są na największe ryzyko rozwoju choroby, która trwa dłużej niż 6 lat. Inne czynniki ryzyka to o alergie, egzemy (alergiczny stan skóry), lub chorzy rodzice. Wśród dzieci, więcej chłopców niż dziewcząt na astmę. Ale po 15 roku życia, coraz więcej kobiet choruje na astmę, niż mężczyzn. Nie jest jasne, czy i jak hormony płciowe i seksualne odgrywają rolę w powstawaniu choroby. Większość, ale nie wszyscy ludzie, którzy cierpią na tą chorobę ma alergie.

Niektórzy ludzie rozwijają chorobę z powodu kontaktu z niektórymi drażniącymi chemicznymi lub pyłami przemysłowymi w miejscu pracy. Tego typu astma nazywana jest astmą zawodową.

Typowe objawy astmy to: Kaszel. Kaszel na astmę często jest gorszy w nocy lub wcześnie rano, co utrudnia sen. Świszczący oddech. Świsty lub gwizdy jest piskliwy dźwięk, który pojawia się, gdy oddychasz; Ucisk w klatce piersiowej. To może poczuć się jak coś jest wyciskanie lub siedzi na klatce piersiowej; Duszność. Niektórzy ludzie, którzy mają astmę twierdzi, że nie może złapać oddechu lub czują się z oddechem. Można poczuć się jak nie można dostać powietrze z płuc. Nie wszyscy ludzie, którzy mają astmę mają te objawy. Podobnie, mając te objawy nie zawsze oznacza, że masz astmę. Najlepszym sposobem, lekarze mają zdiagnozować astmę jest w użyciu test funkcji płuc, zapytać o historię choroby (w tym rodzaju i częstości objawów) ​​, a nie fizycznego egzamin. Rodzaj objawów astmy masz, jak często mają one miejsce, jak poważne są to może zmieniać się w czasie. Czasem objawy mogą po prostu drażnić. Inne czasy, mogą być na tyle uciążliwe, aby ograniczyć codziennej rutyny. Objawy ciężkie mogą być śmiertelne. Tak więc, leczeniu objawów po pierwszym zauważyć ich jest ważne, aby nie stać się ciężkie. Przy odpowiednim leczeniu, większość ludzi, którzy mają astmę można spodziewać się, że niewiele, jeśli w ogóle, objawy albo w ciągu dnia lub w nocy.

«1 2 345 ... 8»